Jak sprzedawać do Neonet?

Tomasz Szacoń

  Twórzmy razem ten serwis!

  Prześlij link do ciekawych informacji na temat tej sieci.

  Ostatnio to ten Neonet jest bardzo dobrze widoczny. A to reklama z Ibiszem czy innym Miszelem Moran. Innym razem widzę, że otwierają nowe lokalizacje. Ewidentnie coś dobrego dzieje się u wrocławskiego retailera, więc dziś zaglądam do nich od kuchni.

  Dobra nisza nie jest zła.

  Jak się domyślam, nie jest łatwo znaleźć tak dobre lokalizacje jak ma MediaMarkt. Później co lepszego z rynku zgarnia MediaExpert i RtvEuroAgd. Czy lokazlizacje, które zostają można nazwać ochłapami? Chyba nie skoro Neonet ciągle zajmuje liczące się miejsce na rynku. Kartuzy, Oświęcim, Koszalin, Lublin, Babice Nowe, Jabłonna – to tylko kilka miejscowości, które wyskakują po wpisaniu w guglu „Neonet-nowe otwarcia”. Gdy wgłębimy się w temat można zobaczyć, że te nowo powstałe mini-galerie handlowe zawsze mają tych samych najemców: Rossmann, Dealz, JYSK i Neonet. Może to część jakiegoś większego projektu? Wygląda na to, że tak!

  Nowo otwarta Galeria. Jednym z najemców jest NEONET

  Ploteczki i problemiczki.

  Krążą słuchy, że Noenet ma problemy finansowe i że nie da się go „ubezpieczyć”. Że kosa z Urzędem Skarbowym i coś tam nie pykło. Słyszeć to o tym słyszałem, ale nie znalazłem na to żadnego źródła. Natomiast wiem jak sprawdzić aktualną sytuację spółki – przez wywiadownie gospodarcze. Korzystając z BISNODE wyciągam informacje, że Neonet jest czysty jak łza. Niestety jest to prawda co okazało się 31 listopada – 2023 roku gdy sieć ogłosiła upadłość. Niestety ryzyko jest gigantyczne.

  Najpierw e-commerce

  Jak przystało na dobrego retailera Noenet też wie, że potencjał jest w internecie. Sieć posiada dwa sklepy www i korzysta z Allegro oraz Ceneo. Jeśli chcesz rozpocząć z nimi handelek to zrób porządek z ceną końcową. Wiem wiem, że to nie wolno ustalać bla bla i że Ty też nie masz wpływu na to za ile sprzedają twoi odbiorcy. Ale podejdź do tematu od strony kupca, który siedzi we Wrocławiu na Nyskiej 48 i zastanawia się, czy coś od Ciebie kupić. On musi nakarmić magazyn centralny i ponad 300 punków sprzedaży. Może Twoi aktualni kontrahenci nie mają takich wielkich kosztów i mogą raz zarobić na produkcie 30% a innym razem sprzedać go na marży 1%. Ale duża sieć sprzedaży jaką jest Neonet nie może sobie pozwolić na takie wahania. Dlatego daj im ten asortyment, którego nie mają inni. Tak, żeby nie zaniżali ceny w owczym pędzie. Stabilnie rotujące produkty powinny wyróżniać Twoją ofertę.

  Kontakty do kupców.

  Wystarczy poszperać w googlach, żeby dowiedzieć się kto jest kupcem w Neonecie. Możesz też napisać na główną skrzynkę. To nie czasy, gdzie category manager spotykał się w ciemnej bramie i trzeba było mu przekazać do bagażnika walizkę z „zawartością”. Te czasy już na zawsze odeszły. Więc zrób dobrą ofertę w EXCELu i opis swoją firmę w PDFie. Wyślij do Noenetu i z pewnością #ToMaszSprzedane.