Cena net-net co to?

Tomasz Szacoń

  Twórzmy razem ten serwis!

  Prześlij link do ciekawych informacji na temat tej sieci.

  Z tym enigmatycznym stwierdzeniem mogłeś się spotkać wypełniając formularz na stronie Biedronki czy też Rossmanna. Jeśli chcesz sprzedawać warzywa lub owoce do sieci handlowych to cena net-net musi być odpowiednio policzona na samym początku. Nie chcesz przecież płacić dodatkowych opłat.

  Definicja

  Cena net-net lub net/net to najniższa cena sprzedaży do sieci handlowej bez warunków wstecznych. Posługując się zwrotem net-net sugerujesz, że rozliczenia wsteczne nie będą dla Ciebie problemem. Dzięki zasugerowaniu, że cena w ofercie to net-net dajesz do zrozumienia, że wszelkie warunki wsteczne implikujemy czyli dodajemy do ceny net-net.

  Przykładowy przykład

  Jeśli Twoja cena net-net to 10.00 PLN netto, a sieć chce 5% rabatu wstecznego to cena na FV będzie wynosić 10,05 PLN netto, a uzbierane 5groszy rozliczymy korektą FV lub FV marketingową. Jeśli za owe 10.05 PLN netto sprzedałeś 15 000szt „czegośtam” to na FV będzie 150 750 PLN netto. 5% rabatu wstecznego daje nam kwotę 750 PLN netto. Ten niewielki budżet w sieci handlowej wygląda jak haracz, ale służy do konkretnych celów które opiszę w innym wpisie.